Програма розвитку

                                                                                                                                                        Затверджено

                                                                                                     рішенням  18 сесії 6 скликання

                                                                                                                 від 26 грудня  2012 року

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СИБЕРІЗЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ  НА 2013 РІК

1. Вступ.

1.1. Пріоритетні цілі та завдання діяльності сільської ради на 2013 рік

Програма соціально-економічного розвитку сіл Сиберізької сільської ради на 2013 р. (далі — Програма) розроблена відповідно до вимог законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Державної стратегії регіонального розвитку на період  2013 року.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної політики сільської ради на 2013 р., спрямовані на розвиток села – роботи з  благоустрою, виконання  ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення сіл.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету сільської ради, субвенцій з державного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Сиберізької сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками півріччя та року.

В селі відсутній дитячий садок, потребує ремонт будинок культури.

Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:

  • проведення робіт з реконструкції водопровідних мереж.
  • ремонт доріг з твердим покриттям;
  • ремонт будинку культури;
  • підсипка доріг з грунтовим покриттям;
  • благоустрій  території сільської ради
  • вуличне освітлення с.Сибереж та с.В.Осняки
  • благоустрій кладовищ.

Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою сільської ради, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів.

2. Соціальна сфера

2.1. Демографічна ситуація

Демографічна ситуація, що склалась в сільській раді, характеризується зменшенням кількісті населення впродовж останніх 5-ти років.

Як і загалом в Україні, в Сиберізькій сільській раді смертність перевищує народжуваність.

Станом на 01 грудня 2012 року на території сільської ради зареєстровано близько 565 осіб.

Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селі, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

2.2. Завдання сільської ради та центру соціальних служб

— всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

— запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

— створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян;

— забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

— поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я;

— проведення інформаційних кампаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

— забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

— cприяння дотриманню державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян;

— попередження соціального сирітства;

Реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовилися батьки, та дітей віком до 3 років з будинків дитини у сімейне оточення (батькам, у прийомні сім`ї, дитячі будинки сімейного  типу, встановлення опіки, усиновлення).

2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей по сільській раді.

Потрібно відмітити статистику по селу:

—       Багатодітні сім’ї  – 6;

—       діти-інваліди – 1;

—       неблагополучні сім’ї, що знаходяться на обліку – 1;

 В цілому діяльність центру характеризується стабільним рівнем забезпечення умов надання безкоштовних соціальних послуг в територіальній громаді села, в першу чергу, категоріям дітей, молоді, сімей, які опинилися у складних, проблемних або кризових ситуаціях.

Основні завдання та заходи на 2013 рік:

Зі свого боку, в межах своїх повноважень та можливостей, сільська рада основними цілями та завданнями щодо демографічної політики в селі ставить перед собою і такі завдання:

Подолання негативних тенденцій відтворення населення;

Допомога малозабезпеченим та кризовим сім’ям.

 

2.4. Зайнятість населення та ринок праці.

На території сільської ради розташовано понад 9 підприємств, установ та організацій, в яких працює близько 50 чоловік.

Всього на території Сиберізької сільської ради зареєстровано близько 263 чол.. працездатного населення, близько 10% населення працюють в смт.Ріпки , у м.Чернігові та інших населених пунктах .

Основні завдання та заходи на 2013 рік:

сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

сприяння розвитку підприємництва;

3. Гуманітарна сфера

3.1. Охорона здоров’я

У сільській раді  функціонує 2 медичні установи:

 Сиберізький та В.Осняківський  ФП  знаходяться  на утриманні районного бюджету.

Серед захворювань найбільш поширені серцево-судинної та дихальної системи ..

Основні завдання та заходи на 2013  рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби лікарні за рахунок меценатів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет;

3.2. Освіта

В селі налічується одна загальноосвітня школа,  в якій станом на 01 грудня 2012року навчається 18 дітей, працює 9 вчителів.

Школа знаходиться  на утриманні відділу освіти Ріпкинської РДА.

Основні завдання та заходи на 2013 рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби шкіл за рахунок меценатів;

3.3. Культура та духовність

На території  сільської ради розміщені наступні заклади культури та духовності:

1. Сиберізький будинок культури;

2.  Сиберізька сільська бібліотека;

3. В.Осняківський сільський клуб.

 Всі ці заклади культури є власністю територіальної громади сіл сільської ради.

В цьому році продовжено поточний ремонт будинку культури.

Проводяться дискотеки,свята до знаменних дат.

Як і в минулі роки сільською радою будуть проводитись заходи, щодо святкування свята масляної, дня перемоги та дня села.

В 2013році будинком культури окрім забезпечення проведення цих заходів будуть проводитись свята на Новий рік, День Святого Миколая, святковий концерт з нагоди вручення випускникам загальноосвітніх шкіл села атестатів, День підприємця, Всесвітній день футболу, тощо.

Основні завдання та заходи на 2013 рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби закладів культури та духовності за рахунок спонсорів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет.

4. ОСНОВНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

4.1. Ресурсне забезпечення розвитку села

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна політика — це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок).

Якщо на оплату податку з доходу фізичних осіб сільська рада фактично вплинути не має можливості, то на плату за землю, що є найбільшою складовою дохідної частини сільского бюджету (60%), сільська рада має безпосередній вплив.

З орендарями, що за межами села, в цьому напрямку повинна попрацювати Ріпкинська РДА, так як розпорядником землі там є саме вони, а от орендна плата за цю землю вноситься саме до сільського бюджету с.Сибереж.

Основні завдання та заходи на 2013  рік:

• забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

• забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого бюджету;

• домогтись від Ріпкинської РДА внесення змін до існуючих договорів оренди на землю, що знаходиться на території Сиберізької сільської ради, згідно нової (реальної) на сьогодні нормативно-грошової оцінки землі ;

• переглянути тарифи на комунальні послуги відповідно до їх реальної вартості, що в свою чергу зменшить видаткову частину сільського бюджету та дасть змогу вивільнені кошти направити на розвиток інфраструктури села..

Очікувані результати:

• стабільне функціонування бюджетної системи;

•  збільшення дохідної частини сільського бюджету;

• підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у житлово-комунальній та соціальній сферах;

• покращення матеріально-технічної бази СБК,бібліотеки.

4.2. Поліпшення сільського середовища життєдіяльності, розвиток інфраструктури (благоустрій)

4.2.1. Розвиток дорожньої інфраструктури

Загальна довжина комунальних доріг сільської ради  складає 18,74 км, з них з твердим покриттям 9,2 км.

За минулий рік  відремонтовано дороги по вулиці Рижого– 2 км  в с. Сибереж та  по вулиці Центральна, Перемоги -1,5 км в селі В.Осняки.

Щовесни проводяться роботи з профілювання грунтових доріг села. Взимку проводяться роботи з розчистки проїжджих частин вулиць від снігу.

Зима 2012 року показала, що є необхідність придбання снігоочисної техніки або залучення відповідної техніки підрядників на платних договірних умовах, адже власними силами сільська рада не справилась з цією роботою.

Вуличне освітлення

Роботи щодо проектування та проведення робіт вуличного освітлення потрібно продовжувати. В селі Сибереж  запроектувати та провести роботи по будівництву 3 системи  вуличного освітлення, а в селі В.Осняки запроектувати та побудувати 1 систему вуличного освітлення.

Благоустрій

Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам.

Провести роботи по будівництву огорожі кладовища в с.В.Осняки та С.Сибереж.

Проводити роботи по підриманню в належному санітарному стані вулиць сіл сільської ради,  розробити схеми санітарної очистки сіл Сибереж та В.Осняки.

Провести ремонтні роботи памятника загиблим воїнам на кладовищі с.Сибереж та благоустрій території памятника в парку Слави с.Сибереж.

Очікуваний результат:

— забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування села;

-наведення благоустрою на сільських кладовищах;

-забезпечення благоустрою та естетична привабливість сільського ставка.

  

 

Сільський голова                                                   В.В.Хоменко